Czy tylko róże na walentynki?

Walentynki to obok Dnia Kobiet jedna z najpopularniejszych i cieszących się powszechną sympatią okazji do obdarowania kobiety kwiatami. Powszechnie uważa się również, że najlepszym kwiatem wyrażającym szczere i gorące uczucie jest róża, najlepiej szkarłatna, o głębokim kolorze. Jaki kwiat wybrać dla ukochanej na Walentynki? Czy tylko róże pasują?

Takie przekonanie, że róża jest najlepszym kwiatem wyrażającym najszczersze uczucia obdarowującego, wzięło się stąd, iż róża jako kwiat jest symbolem miłości i namiętności, a dodatkowo czerwona róża to pożądanie i gorące uczucie. Mając to na uwadze, można śmiało powiedzieć, że szkarłatna róża będzie najlepszym wyborem i zapewne zostanie dobrze przyjęta, a mężczyzna zyska w oczach kobiety.
Róże na Walentynki
Warto również pamiętać, że bukiet na walentynki wykonany z innych rodzajów kwiatów również zostanie przyjęty z wdzięcznością, tym bardziej, jeśli obdarowana kobieta nie przepada za różami. W tej sytuacji nie trzeba upierać się przy różach, ale warto pamiętać, że bukiet kwiatów ma przede wszystkim sprawić przyjemność, a nie być czymś, co kupujemy na siłę zgodnie z panującą modą.

Patrząc na dostępny w lutym asortyment w kwiaciarni w Krakowie trudno nie odnieść wrażenia, że róże są tak popularne w tym okresie, ponieważ nie mają zbyt dużej konkurencji wśród „reprezentacyjnych” kwiatów. Poza tym należy pamiętać o znaczeniu kwiatów i ich symbolice. Oto i całe wytłumaczenie, dlaczego róże są tak popularnym sposobem na wyrażenie uczuć w Walentynki.

adres

ul. Bolesława Prusa 1 ( wejście od ul. Senatorskiej)

Telefon

690-877-921