Goździki na Dzień Kobiet

Goździk – kwiat, którym kobiety w okresie PRLu były obdarowywane w dniu 8 marca i który z tym dniem głównie się kojarzy. W latach 90 goździki jako kwiaty na Dzień Kobiet odeszły w zapomnienie, ale moim zdaniem zupełnie niesłusznie. Goździk to delikatny kwiat o niesamowitym wdzięku i urodzie. Jego smukła i filigranowa budowa sprawia, że dobrze wygląda w większej ilości w bukiecie i dobrze współgra z innymi kwiatami w kompozycji kwiatowej. Warto wspomnieć również, że goździki występują w tak dużej ilości odmian, a co za tym idzie kolorów i wyglądu samych płatków, że o kolorowy zawrót głowy nie trudno.
Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?
Zdecydowanie należy również zaznaczyć, że goździk nie jest kwiatem nudnym i sztampowym i świetnie sprawdza się, jako prezent na Dzień Kobiet. Sam goździk jest byliną i uprawiany jest w naszym klimacie jako roślina ozdobna, a znanych jest w sumie ponad 300 gatunków tych roślin. W Polsce dziko rośnie około 11 gatunków.

Kwiaty na Dzień Kobiet

W dzisiejszych czasach goździk, jak również i drugi popularny w tym szczególnym dniu kwiat, jakim jest gerbera, odchodzą w zapomnienie, ale z uwag od moich klientów wiem, że wiele pań obdarowanych właśnie tym wyjątkowym kwiatem z rozrzewnieniem wspomina dawne czasy i ponownie docenia jego piękno. Jeśli są Państwo zainteresowani bukietem z goździkami, zapraszam do mojej kwiaciarni. Z przyjemnością odczaruję dla Państwa ten kwiat i stworzę niepowtarzalną kompozycję.

adres

ul. Bolesława Prusa 1 ( wejście od ul. Senatorskiej)

Telefon

690-877-921